hlavicka-hl.jpg, 99kB

Stáčená vína


 Jistě jste zaregistrovali že byla schválena novela vinařského zákona, která výrazně omezuje současný systém prodeje tolik oblíbeného sudového vína. 

 

Abychom mohli i nadále prodávat sudové víno, které je chráněné dusíkem a ne Vám jen nabízet  víno z 20 l bag-in-boxů, museli jsme se stát stáčírnou vín. Pro nás to znamená mnoho dalších vyplývajích povinností spojených s  každodenní evidencí výtoče každého sudu,  s evidencí měsíční výtoče, prohlášením o zásobách  apod. ( přestože to vše se dá dohledat v evidenci pokladny a EET). Jako stáčírna však musíme používat jen nové lahve a vína předtáčet. Pro vaši informaci uvádím výňatek ze zákona :

Sudové víno je víno, které je distribuováno v obalu, jenž není určen pro konečného zákazníka. Může to být stávající varianta v KEG sudu, případně v kanystru či jiném vhodném potravinářském obalu. Prodejce musí vína před prodejem zabalit do  jednorázového nebo bez výměny jednorázového uzávěru znovu nenaplnitelného obalu určeného pro koncového zákazníka. Víno musí být stočeno v režimu výroby, tedy nikoliv před zákazníkem. 

 

Novinky
Kontakty

ROUDNICKÁ VINOTÉKA
Riegrova 648
41301 Roudnice n.L
tel.: +420 777 143 113
(funkční během pracovní doby)
IČO 694 25 051
roudnickavinoteka@seznam.cz
oddelovac Otevírací doba
ÚT–PÁ 12.00-18.00
SO 9.00–12.00
(NE+PO+státní svátky ZAVŘENO)


Informace k obchodu

Před obchodem jsou pro Vás na dobu nákupu připravena 2 parkovací místa.Před obchodem jsou pro Vás na dobu nákupu připravena 2 parkovací místa.
oddelovac
U nás můžete svůj nákup hradit platební           kartou. U nás můžete svůj nákup hradit platební kartou.

oddelovac
Od 1.3.2017 evidujeme tržby v běžném režimu EET. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
oddelovac

  • Zásady ochrany osobních údajů